Přemýšlím nad názvem této kapitoly, životní kapitoly. Bylo by příliš snadné ho na první řádce vybalit, ono na tom vlastně nesejde. Říkejte tomu jakkoliv, není snadné o tom psát, ale chystám se na to už dlouho. Buď nebyla energie, nebo chuť, nebo jsem se za to styděla, měla jsem strach,  kdo ví...

Lidé, co mým životem prolétají, nebo stárnou po mém boku, vědí čím jsem si prošla. Po pár kotrmelcích jsem se rozhodla vzít vlastní zdraví, boj s Crohnovo nemocí do vlastních rukou, protože medicína jednoduše pokulhávala. Tím nehaním lékaře, protože dělali vše co bylo v jejich silách a zachránili mi život. Jednoduše, složitě ... všechny chemické léky mají své vedlejší účinky. V mém případě ztráta imunity a rozdivočelý cytomegalovirus. I když jsem se z nejhoršího dostala, potíže přetrvávaly. Na jaře mi lékař musel nasadit zase  vysoké dávky Medrolu a jiných léků a já jsem dostala strach, že se opět dostanu na několik týdnů do nemocnice. Strach je zvláštní motor, člověk začne přemýšlet jak si zachránit kůži. Zní to možná trošku depresivně, ale v tu dobu jsem to tak cítila.

Přečetla jsem si na internetu nespočet článků o léčebných účincích tolik zavrhované, zneužívané a nesmírně všestranně účinné  bylinky Cannabis, marihuany, trávy nebo konopí lékařského, chcete-li. Respektive výtažku z této rostliny, která tiší revmatické bolesti, pomáhá na roztroušenou sklerózu, rakovinu,  lupus, atopický ekzém, parkinsonovu chorobu, artrózu, právě crohnovu nemoc a spoustu dalších onemocnění. Rozhodla jsem se, že to zkusím, i když se k tomu rodina stavěla negativně, v tu dobu jsem neměla co ztratit.

Výtažeku z Cannabis říkáme trefně Fénixovy slzy. Fénix je bájná bytost, ohnivý pták, rodící se z vlastního popela. Tento symbol nesmrtelnosti a schopnosti léčit  se ke konopí hodí. Marihuana je zneužívaná jako droga a i když se o jejich léčebných vlastnostech ví už staletí, myslím si že je hodně nedoceněná a znevažovaná. Léčba výtažkem z konopí mi hodně moc pomohla. V současné době, asi po třech letech intenzivní a nepřetržité léčby mi můj lékař vysadil veškeré léky a jsou to dva měsíce, co jsem téměř bez obtíží. Získat Fénixovy slzy nebylo vůbec snadné. Pěstovat tuto rostlinu je nelegální a trestné a lidem z Free-Groweru, kteří mi pomohli získat vzorek k vyzkoušení jeho účinků ještě tisíckrát poděkuju.

Rozhodně nejsem pro legalizaci konopí, nelíbí se mi, že ji lidé zneužívají, nicméně rozhodně jsem pro dekriminalizaci. Je hloupé soudit nemocné lidi,  babičky, které si na své vlastní zahrádce pro vlastní potřebu pěstují bylinu, která jim pomáhá žít kvalitnější život bez bolesti. Vždyť i pro společnost je to dar a přínos, protože lidé, kteří se léčí marihuanou většinou nepotřebují drahé léky utišující jejich zdravotní problémy. Šetří tím vlastní peníze, peníze státu, životní prostředí a také spoustu času svého i času lidí, kteří pracují ve zdravotnictví a farmaceutických firmách.

Je chválihodné, že už je na našich pultech k dostání třeba konopná mast, nebo konopný olej a spousta výrobků z něj, ale až budou třeba i na lékařský předpis k dostání Fénixovy slzy, teprve potom se spoustě nemocným lidem bude líp žít. Do té doby musím bojovat s větrnými mlýny. Proto fandím a pomáhám medi-growerům a držím nám všem palec, aby se politici rozhodli s rozumem, bez zášti a s pokorou, protože nikdy nevíte, kdy si zrovny VY vytáhnete toho černého petra v podobě nějaké nevyléčitelné nemoci.

Léčbě konopím zdar!

Energie
Zpověď