Pokud máte chuť a odvahu jít se svou kůží na trh, chcete zkusit vystavovat, nebo vyslechnout názory na vlastní tvorbu v reálu, ne jen na internetu, mohu doporučit CZECH ART FESTIVAL, který bude letos čtvrtý v pořadí a je jediným veletrhem výtvarného umění tady u nás v Čechách. Může se tam přihlásit v podstatě kdokoliv, nezáleží na tom, jak dlouho výtvarník vystavuje. Pestrost v tématech výtvarných děl je veliká a rok od roku jejich kvalita stoupá. Umělci mají možnost navázat nové kontakty mezi sebou, prodat svou práci přímo zákazníkovi, nebo dostat nabídky na výstavy od galeristů, kteří se naučili vybírat si tvorbu a domlouvat se s umělci live.

Fotografie z prvního, druhého a třetího ročníku.

Díky Czech Art Festivalu mne oslovila redaktorka Pozitivních novin Jitka Stošická a požádala mne o spolupráci. Jejich projekt Rozhovor se zrcadlem mne zaujal natolik, že jsem do toho šla. Článek "Petra Timurová a její zrcadlo" vyšel dnes a doufám, že se Vám bude líbit. :)

Potom fungují tzv. DVORKY, vím o dvou, v Chebu a v Ústí nad Labem, ale je jich určitě více. Je to akce, kterou pořádá samo město s finanční podporou kulturního fondu EU. Díla umělců z celého světa jsou vystavena v historických částech města pod širým nebem. Bývá to většinou v letních měsících, za jakéhokoliv počasí, takže to má i notnou dávku adrenalinu :) Fotografie z letošního ročníku Chebských dvorků najdete ve fotografiích z akcí.

Dalších variant je hned několik... na Vašich samostatných výstavách Vás můžou výtvarníci oslovit sami a domluva společné výstavy je jen na Vás.  Nebo si vyhledejte na internetu přihlášky na umělecká sympozia, workshopy a výtvarné kursy, které po dokončení pořádají své vlastní výstavy s vernisáží. Někdy bývají přizváni novináři a regionální televize. Z přihlášek vybírají převážně nové umělce, takže určitě máte šanci. :)

Přeji Všem hodně štěstí a inspirace :) Petra

Zakutálená rosa
Kresba, počítačová grafika
Průstřel
Mimikry
Komiks