Je mrazivý večer. V mysli mi tančí pár slov, možná sousloví... magie, víra, historie, bolest ve jménu vykoupení, exhibice, experiment, extrém, adrenalin, móda a lidská hloupost.

Rozhlédnu-li se kolem sebe, vidím "lidi", v hloučcích tvoří bezhlavé, šedé stádo, které se bezmyšlenkovitě nechává strhnout tím, kdo je v daný okamžik nejlepším manipulátorem.

Zručně obalené myšlenky, líbivá image, podbízivost. Nechávají se zmást jakousi ikonou. Člověkem, který vypadá "normálně", vlkem v rouně beránčím.

Potom je tu jiný "druh" lidí, menšina, ti kteří se vymykají, nebo mají potřebu se odlišit a sundat šedý kabát. Chtějí vyvíjet svou osobnost, neztratit v davu svou identitu. Tohle všecho začíná docela nenápadně. Chtějí se lišit nejen tím, že sundají pomyslný kabát, ale také si chtějí nějaký jiný, neformální, obléknout.

S myšlenkou jakéhosi tělového tuningu jsem si pohrávala hodně dlouho. Ať je to piercing, tetovaní nebo kožní implantáty. Dalšími zajímavými technikami zdobení těla a jizvení, které mají anglické názvy, jsou Branding, Scarification a nebo Cutting. Lehkou formou zdobení těla je body painting. Každý na to má jiný názor, nicméně pro mne je to jistý druh umění.

Možná si říkáte, že začít si s něčím takovým je jako zahrávat si s ohněm. Zdobit tímto způsobem svou křehkou lidskou schránku je jako svatokrádež. Než se tato záležitost stala módním hitem, většina lidí pohrdala člověkem, který si své tělo nechal potetovat. Vždyť on, nebo ona, vypadá jako kriminálník.

Někdo má strach z bolesti, někdo se bojí, že malou "kérkou" otevře Pandořinu skříňku a jeho sběratelská vášeň se rozvine natolik, že nebude mít na svém těle kousek kůže bez inkoustu. Nehledě na to, že i lidská kůže podléhá zubu času, mechanickým a chemickým vlivům a nefunguje jako napnuté plátno na pevném rámu. Takže obrázek ztrácí barvu i tvar. Časem se může znelíbit a to co šlo tak lehce a bolestivě vpravit do pigmentu kůže, jde pomaleji a ještě bolestivěji odstranit.

Současné módní trendy se ve vlnách vrací, ale mnoho mladých lidí, kromě toho, že je třeba piercing cool, o tomto fenoménu, který má své kořeny hluboko v historii, nic neví. Nicméně internet je takový subjekt, ve kterém lze podle hesel najít i to, co nehledáte.

Rozhodla jsem se pro chirurgickou ocel. Probodnuté obočí na pravé straně pro mne znamená... "Měj oči otevřené, dívej se na svět s nadhledem a více přemýšlej." Piercing brady je ve filozofii podobný jako piercing jazyka. Je znamením naslouchání... "Mluviti stříbro, mlčeti zlato." Ale také uvědomění si.... "Co jíš, tím jsi."

Zajímalo by mne, jak Vy nahlížíte na lidi s tetováním, jak na Vás působí piercing, co se Vám líbí a co je naopak "příliš".

Krásný den všem. Petra

Benátská noc
Vlčí stezkou
Labyrint